Усі послуги УВКБ ООН надаються безкоштовно!

Переселення - це одне з трьох довготривалих рішень, над здійсненням яких працює УВКБ ООН. Іншими варіантами рішень є місцева інтеграція та добровільна репатріація. Переселення до третьої країни означає переведення біженців із країни, у якій вони шукали притулку, до країни, що погодилася їх прийняти. Перед тим, як звернутися до переселення як до можливого рішення, необхідно оцінити всі три довготривалі рішення.

Країна переселення забезпечує біженця правовим та фізичним захистом, включаючи доступ до цивільних, політичних, економічних, соціальних та культурних прав, подібних до прав громадян цієї країни. Як правило, країна переселення надає біженцю можливість у майбутньому отримати громадянство цієї країни.

Переселення - це новий досвід, який змінює життя і веде як до нових випробувань, так і до нових здобутків. Дуже часто біженці переселяються до країни, мову і культуру якої вони не знають. Як біженці, так і країна, що приймає їх є зацікавленими в ефективному прийомі та інтеграції в країні переселення. Для успішної інтеграції біженців уряд та неурядові партнерські організації надають послуги, наприклад, з культурної орієнтації, вивчення мови та професійної підготовки, а також пропонують різноманітні програми для поліпшення доступу до навчання та працевлаштування.

Переселення до третьої країни не є правом. Прийняття рішення з приводу того, хто саме буде переселений, не входить до компетенції УВКБ ООН. УВКБ ООН визначає справи для переселення та готує їх для розгляду країнами переселення. Саме до компетенції країни переселення входить прийняття остаточного рішення щодо переселення. УВКБ ООН не може вплинути на це рішення. Цей процес займає тривалий час; постійні візити та дзвінки до офісу УВКБ ООН не допомагають прискорити розгляд справи, а лише перешкоджають ефективній роботі офісу.

Хто може бути переселеним?

Особи, які:

подали заяву для надання їм статусу біженця в Україні та були зареєстрованими з виконавчими партнерами УВКБ ООН протягом щонайменше 18 місяців;

отримали позитивне рішення УВКБ ООН у процедурі визначення статусу біженця (ВСБ);

• належать до одної або кількох категорій для переселення;

співробітничають з державними органами, виконавчими партнерами УВКБ ООН та з УВКБ ООН. (Особи, які вийшли з державної процедури по наданню статусу біженця через те, наприклад, що пропустили термін для апеляційного оскарження судового рішення без поважних (таких як перебування в лікарні) причин, не будуть розглядатися як кандидати на переселення);

не перетинали і не намагалися нелегально перетнути державний кордон України.

Стосовно останніх двох критеріїв, то виняток можуть становити лише дуже уразливі особи. Можливість переселення осіб, що отримали статус біженця в Україні, розглядається тільки у виняткових випадках.

Усі послуги УВКБ ООН є безкоштовними!

 

       У Вас є скарги щодо УВКБ ООН?

 

 

Більше інформації щодо переселення можна знайти в брошурі УВКБ ООН (також читайте більше англійською, арабськоюперською, російськоюфранцузькою) і Довіднику по процедурі переселення УВКБ ООН.