ПРЕС-РЕЛІЗ: Компанія Хенкель Україна передала предмети особистої гігієни для розповсюдження серед біженців за підтримки Регіонального Представництва УВКБ ООН у Києві

   

В жовтні 2011 року, компанія Хенкель Україна передала 1 100 кг прального порошку/миючих засобів Регіональному Представництву УВКБ ООН у Києві. Загальна вартість пожертвування склала до 10 тис. грн.

Пожертвування, зроблене  в такій формі компанією Хенкель Україна, є чудовим прикладом прояву соціальної свідомості і Представництво УВКБ ООН у Києві сподівається, що це лише перший крок такого роду і багато подібних акцій будуть проведені в майбутньому.

УВКБ ООН надає допомогу сотням нужденних осіб, включаючи соціально незахищені родини, які не можуть дозволити собі навіть основні предмети гігієни. Ситуація є настільки складною,  що навіть ті, хто  перебувають у центрах тимчасового розміщення (в Одесі та Мукачево), які підтримуються урядом, або ті, хто  утримуються під вартою, часто залежать від міжнародної допомоги та благодійності. Пожертвування, отримані від компанії Хенкель Україна сприяли зміцненню самооцінки цих людей шляхом забезпечення їх основних потреб в періоди, коли вони не завжди можуть впоратися з обставинами, з якими їм доводиться стикатися.

Перша частина пожертвування була зроблена компанією Хенкель Україна і розповсюджена в Києві 20 Жовтня 2011 року, серед 166 сімей (408 осіб)  через Благодійний фонд РОКАДА, який є одним з виконавчих партнерів УВКБ ООН. Найбільш уразливі біженці і шукачі притулку, які часто живуть у поганих і небезпечних умов і залежать від допомоги УВКБ ООН, неурядових організацій та інших донорів, отримали допомогу під час цієї акції. 
 
***
 
У червні 2012 року Хенкель Україна передала ще 1 000 кг шампуню та мила, які УВКБ ООН планує поширити серед біженців і шукачів статусу біженця в Києві, Одесі та на Закарпатті. Частина засобів буде розповсюджена у пунктах тимчасового розміщення біженців, де фінансування з державного бюджету не дозволяє забезпечувати достатню кількість предметів гігієни та миючих засобів. УВКБ ООН сподівається на продовження співпраці з Хенкель Україна у сфері корпоративної соціальної відповідальності.

Для отримання додаткової інформації, контактна особа - Олександра Маковська, Радник з питань громадської інформації, Регіональне Представництво УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні. Тел.: (+380 44) 288-9710. +380 50 310 1767 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Веб-сайт: http://www.unhcr.org.ua.

Загальна інформація:
• Офіс Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців був створений 14 грудня 1950 р. і почав працювати 1 січня 1951 р.
• УВКБ ООН працює в Україні з березня 1994 р. З 1996 по 2011 рр. УВКБ ООН надало Україні, у різних формах, понад 36 мільйонів доларів США. Програми УВКБ ООН протягом багатьох років збільшили можливості низки урядових і неурядових організацій та надали допомогу у підтримці життя тисячам осіб (пряма допомога у вигляді харчів та інших предметів першої необхідності, житла, медичної допомоги або щомісячних виплат 2010 р. досягла 600 тис. доларів США).
• УВКБ ООН за час свого функціонування надало навчальну та матеріальну підтримку у вигляді обладнання (комп?ютери, автомобілі, ремонт приміщень) низці урядових інституцій (Державному Комітету у справах національностей і релігій, обласним міграційним службам, прикордонним службам) на суму бл. 2,5 мільйонів доларів США.
• Станом на 1 січня 2012 року в Україні перебуває бл. 2 500 визнаних біженців та 5 875 осіб без громадянства.
• У 2011 році на програми у трьох країнах (Білорусь, Молдова та Україна), втілюваних під керівництвом Регіонального Представництва УВКБ ООН у Києві, було виділено 4,7 млн. доларів США .
• УВКБ ООН надає захист біженцям та іншим переміщеним особам на неполітичній та гуманітарній основі. Воно також намагається знайти постійні рішення для тих, хто залежить від міжнародного захисту і хто, у разі неможливості повернутися до країни походження, повинні мати можливість інтегруватися там, де вони живуть, за сприятливих умов.
• Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців, переважною більшістю яких опікується УВКБ ООН (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).
• За деякими оцінками, у світі нараховують до 12 мільйонів осіб без громадянства. УВКБ ООН вдалося встановити 6,6 мільйона з них у 60 країнах.
• Протягом останніх 60 років УВКБ ООН вдалося врятувати мільйони життів, залучаючи кошти донорів та міжнародну політичну волю до вирішення проблем біженців у масштабах, небачених до його заснування.
• Внесок УВКБ ООН у підтримання миру було відзначено двома Нобелівськими преміями миру - 1954 та 1981 років.
• УВКБ ООН відзначає, що Україна взяла на себе зобов?язання дотримуватися норм міжнародного права у сфері захисту біженців коли ратифікувала Конвенцію про статус біженців 1951 року та повідомила про готовність розглянути можливість ратифікації Конвенцій по подоланню проблеми безгромадянства 1954 та 1961 років.

 

.