Повідомлення для ЗМІ

Ви бажаєте зустріти біженців, які вивчають українську мову?

Ви бажаєте з ними поговорити про їх життя в Україні?

Тоді завітайте до Центру вивчення мов ?Інтенсив? Київського Национального Економічного Университету!

Що: Церемонія вручення дипломів групі з 22 біженців, які успішно подолали курс української мови. Передбачено час для неформального спілкування з біженцями щодо їх досвіду проживання і перспектив місцевої інтеграції в Україні. Гарна нагода запитати біженців що спонукало їх до вивчення української мови та як вони планують надалі удосконалювати мову своєї другої Батьківщини. Церемонія відбудеться в рамках в рамках проекту ?Місцева інтеграція біженців у Білорусі, Молдові та Україні?, який фінансується Європейським Союзом та сприяє працевлаштуванню, вивченню української мови, наданню первинної допомоги для того, щоб біженець могли в подальшому самостійно себе забезпечувати, соціальну та культурну інтеграцію біженців у суспільство.  

 

Де: Центр вивчення мов ?Інтенсив? Київського Национального Економічного Университету, адресам. Київ, вулиця Мельникова, 81, корпус 5, поверх 5.

 

Коли: 18 червня 2010, початок об 11:00 ранку (тривалість - 1 година)

 

Хто запрошенийпредставники ЗМІ

Запрошених до церемонії привітають представники Міністерства Освіти України, Державного комітета України у справах національностей та релігій, Агенства ООН у справах біженців, Благодійного Фонду Рокада та біженці.

 

Контактні особи: Ганна Гордієвська, Агенство ООН у справах біженців (+380 44 288 9424,gordievs@unhcr.org), Наталія Гуржий, Благодійний Фонд Рокада (+380 44 501 56 96, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ), Олена Барчук (o.barchuk@rokada.org.ua)

 

Додаткова інформація:

Біженці ? це люди, які тікають із рідних країн через страх переслідування за ознакою раси, громадянства, приналежності до певної соціальною групи, віросповідання або політичних переконань. Біженцям, визнаним Урядом України, надаються такі ж соціально-економічні права, як і громадянам України. Сьогодні в Україні знаходиться близько 2000 біженців із 40 країн світу.

Біженці не можуть повернутися до своїх країн, оскільки повернення поставить їх життя під загрозу. Часто вони приїжджають без будь-якого майна, залишаючи все вдома. Водночас вони привозять із собою найцінніше ? свої вміння, знання та здібності. По всьому світу є приклади біженців, які побудували успішні кар?єри у країні притулку, стали професіоналами у своїй справі, бізнесменами, блискучими громадськими діячами та артистами, прокладаючи шлях соціального, культурного та економічного розвитку приймаючої країни.

 

Більш детальна інформація про біженців наwww.unhcr.org.ua