ПРЕС-РЕЛІЗ: Прем'єра документального фільму Паули Паласіос "Нові стіни (Жінки-біженки в Східній Європі)"

17 вересня 2012 року - Агентство ООН у справах біженців та Державна Міграційна Служба в Україні презентувалидокументальний фільм Паули Паласіос "Нові стіни (Жінки-біженки в Східній Європі)" в ході закритого прем'єрного показу, що відбувся у Червоній залі Будинку Кіно. До гостей заходу звернулися його виспокоповажність пан Йон Фредріксен та пан Хосе Мояно, а також пан Микола Ковальчук, Голова Державної Міграційної Служби. Регіональний Представник УВКБ ООН відзначив:

  "Часто, для того щоб допомогти, не потрібно великих зусиль. Потрібно лише бути толерантними та мати відкриті серця - все, чого прагнуть жінки біженки - це знайти місце у суспільстві приймаючої країни: бути прийнятими, знайти розуміння, підтримку та повагу."

У документальному фільмі зображено долі п'яти жінок-біженок, які рятувалися від переслідувань у країнах походження в пошуках притулку, безпеки та нового дому. Фільм, знятий в Україні, Білорусі та Молдові, пропонує новий погляд на те, як жінки, які стали жертвами переслідувань, справляються з труднощами, що випали на їх долю. Він також відображає їхній особистий досвід вимушеного переселення в країнах Східної Європи. 

В своєму виступі пані Паула Паласіос, продюсер та директор фільму, яка приїхала на захід до Києва, зазначила:

  "В своїй роботі я лише намагаюся висвітлити деякі проблемні питання, однак сьогодні у цьому залі є багато людей які мають змогу змінити на краще життя багатьох людей, включаючи жінок-біженок".

Чотири жінки зображені у фільмі взяли участь у заході, разом з біженцями, які мешкають в Україні та людьми, які допомагають шукачам притулку в Україні розпочинати життя з початку.

Після прем'єри фільму пані Іва Біттова, чеська скрипалька-вокалістка, яка написала музику до фільму, подарувала кілька композицій гостям заходу. Відвідувачі також мали нагоду побачити фото зняті під час зйомок фільму та експозицію присвячену діяльності Фритьйофа Нансена, яку було надано Посольством Королівства Норвегії в Україні. Більше чотирьохсот гостей мали нагоду скуштувати страви, які приготували представники громад біженців з Афганістану, Грузії, Ірану, Іраку, Конго та Узбекистану, а також побачити виступ африканських та грузинських колективів.

Виробництво фільму фінансувалося документальним каналом Аль-Джазіра за підтримки Іспанського фонду захисту жінок та здоров'я, Посольства Королівства Норвегії в Україні та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Фільм був озвучений послом доброї волі УВКБ ООН - Барбарою Хендрікс.

Подяка спонсорам заходу: Посольству Королівства Норвегія, Посольству Чеської Республіки, Посольству Словацької Республіки, Посольству Королівства Іспанія, Австрійським авіалініям, Чеським авіалініям та Dragon Capital.

 

Кінець

 

Для отримання додаткової інформації у справі біженців, яким загрожує екстрадиція звертайтеся до Олександри Маковської, Радника з питань громадської інформації, Регіональне Представництво УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні. Тел.: (+380 44) 288-9710. +380 50 310 1767 Електронна пошта: makovska@unhcr.org. Веб-сайт: http://www.unhcr.org.ua.

 

 

Загальна інформація:

 • Офіс Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців був створений 14 грудня 1950 р. і почав працювати 1 січня 1951 р.
 • УВКБ ООН працює в Україні з березня 1994 р. З 1996 по 2011 рр. УВКБ ООН надало Україні, у різних формах, понад 36 мільйонів доларів США. Програми УВКБ ООН протягом багатьох років збільшили можливості низки урядових і неурядових організацій та надали допомогу у підтримці життя тисячам осіб (пряма допомога у вигляді харчів та інших предметів першої необхідності, житла, медичної допомоги або щомісячних виплат 2010 р. досягла 600 тис. доларів США).
 • УВКБ ООН за час свого функціонування надало навчальну та матеріальну підтримку у вигляді обладнання (комп?ютери, автомобілі, ремонт приміщень) низці урядових інституцій (Державному Комітету у справах національностей і релігій, обласним міграційним службам, прикордонним службам) на суму бл. 2,5 мільйонів доларів США.
 • Станом на 1 січня 2012 року в Україні перебуває бл. 2 500 визнаних біженців та 5 875 осіб без громадянства.
 • У 2011 році на програми у трьох країнах (Білорусь, Молдова та Україна), втілюваних під керівництвом Регіонального  Представництва УВКБ ООН у Києві,  було виділено 4,7 млн. доларів США .
 • УВКБ ООН надає захист біженцям та іншим переміщеним особам на неполітичній та гуманітарній основі. Воно також намагається знайти постійні рішення для тих, хто залежить від міжнародного захисту і хто, у разі неможливості повернутися до країни походження, повинні мати можливість інтегруватися там, де вони живуть, за сприятливих умов.
 • Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців, переважною більшістю яких опікується УВКБ ООН (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).
 • За деякими оцінками, у світі нараховують до 12 мільйонів осіб без громадянства. УВКБ ООН вдалося встановити 6,6 мільйона з них у 60 країнах.
 • Протягом останніх 60 років УВКБ ООН вдалося врятувати мільйони життів, залучаючи кошти донорів та міжнародну політичну волю до вирішення проблем біженців у масштабах, небачених до його заснування.
 • Внесок УВКБ ООН у підтримання миру було відзначено двома Нобелівськими преміями миру - 1954 та 1981 років.
 • УВКБ ООН відзначає, що Україна взяла на себе зобов'язання дотримуватися норм міжнародного права у сфері захисту біженців коли ратифікувала Конвенцію про статус біженців 1951 року та повідомила про готовність розглянути можливість ратифікації  Конвенцій по подоланню проблеми безгромадянства 1954 та 1961 років.