Послання від Філіпо Гранді, Верховного Комісара ООН у справах біженців, з нагоди Міжнародного жіночого дня


8 березня 2018 року

Цього року Міжнародний жіночий день відзначається одночасно з проголошенням старту масштабного всесвітнього руху за права жінок, рівність та справедливість.

Тема цього руху – “Час настав” – є надзвичайно актуальною. Вона також  відображає тверде зобов’язання УВКБ ООН захищати права жінок та дівчат і гарантувати, що наша робота буде забезпечувати їхній захист і знаходити рішення для переміщених осіб та осіб без громадянства, цілковито враховуючи аспекти віку, статі та розмаїття.  

Наша мета – покладатися на багатий досвід, можливості й прагнення жінок та дівчат, і допомагати їм сповна реалізовувати свій потенціал завдяки покращенню доступу до освіти, достойної роботи, правових та медичних послуг.

УВКБ ООН робить конкретні кроки назустріч цим цілям. У Лівані жінки складають понад 50 відсотків серед наших волонтерів. У Центральній Африканській Республіці вже три центри допомагають переміщеним жінкам підвищити рівень грамотності, подолати наслідки проблеми сексуального та гендерного насильства і заробляти на життя для себе та своїх сімей. А у Малайзії, завдяки стабільним інвестиціям у тренінги з лідерства, комунікації та гендерної рівності, кількість жінок-біженок, які взяли участь у прийнятті рішень громадами, зросла на 43%.

Там, а також у всіх інших країнах, де є наші представництва, УВКБ ООН діє.

Вважаю, що ми несемо велику відповідальність за те, щоб голоси жінок і дівчат були почуті та враховані на кожному кроці і в усіх аспектах нашої роботи.

Ми взяли на себе наші давні зобов'язання щодо віку, статі та розмаїття, поглибили та оновили їх у своїй новій політиці, врахувавши отриманий нами досвід, щоб переконатися, що ми повністю підзвітні жінкам, дівчатам і всім, для кого ми працюємо. Ми будемо покращувати моніторинг, щоб ми могли відзначити наш прогрес у досягненні гендерної рівності в нашій діяльності – як і в досягненні цілі «50/50 на планеті» до 2030 року.

Міжнародний жіночий день також є вірним моментом для подвоєння наших зусиль щодо викорінення сексуальної експлуатації, насильства та домагань. Такі речі не можна вибачати. Ми в УВКБ ООН знаходимося на передовій цієї боротьби, і продовжуватимемо її. У нашій організації немає місця тим, хто не поділяє і не поважає наші основні цінності. Я наполегливо закликаю жертв говорити та відстоювати свої права. І я звертаюсь до усіх, хто став свідком сексуальної експлуатації, насильства чи домагань в УВКБ ООН: повідомляйте про це. Ми будемо збільшувати нашу підтримку жертв і дедалі покращувати ефективність запобігання, звітування та розгляду випадків сексуальних зловживань.

Суспільство, яке процвітає завдяки повній реалізації потенціалу жінок і чоловіків, і де права переміщених жінок і дівчат повністю захищені, – це вже зовсім не далека мрія.

Тепер всі ми повинні зробити це реальністю.

КІНЕЦЬ