У Донецьку пройшла “Школа лідерства” від УВКБ ООН

З початком навчального року у Донецьку стартувала “Школа лідерства” - проект Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спрямований на розвиток управлінських та лідерських навичок активної молоді з Донбасу. Програма була організована за підтримки Європейської школи та Центру Розвитку Донбасу (DDC) - партнерських організацій УВКБ ООН.

Фото: УВКБ ООН

Метою проекту було дати можливість молоді Донбасу опанувати навички, необхідні для створення та роботи місцевих неурядових організацій. Розвиток таких об`єднань сприятиме становленню громадянського суспільства та покращенню правозахисної діяльності у регіоні. Така ініціатива особливо актуальна, зважаючи на провідну роль громадянського суспільства в інтеграції вимушених переселенців у місцеві громади.

Навчання у “Школі лідерства” проходило з 1 вересня по 30 жовтня - протягом цього часу молоді активісти працювали над розвитком лідерського потенціалу. Вони проходили тренінги та семінари з менеджменту та конфліктології, бюджетного планування, роботи в команді, тощо. Також студенти освоювали риторику та акторські навички, вивчали соціальне підприємництво, основи залучення коштів та інших ресурсів.

Фото: УВКБ ООН

У підсумку 22 учасники успішно закінчили лідерську програму. Вони розробили 13 соціальних ініціатив, які заплановано втілити протягом найближчих місяців. Проекти випускників спрямовані на покращення інтеграції переселенців у місцеві громади та розширення можливостей таких громад. Серед ініціатив, які прагне втілити молодь: благодійна акція збору грошей на допомогу соціально вразливим дітям, серія семінарів та тренінгів з лідерства для школярів, безкоштовні заняття з англійської мови для вихованців дитячих будинків та багато інших ідей. Агентство  ООН у справах біженців разом із партнерськими організаціями буде підтримувати випускників у реалізації їх проектів.

Проект "Школа лідерства" дав практичні навички молоді Донбасу для роботи в громадському секторі і над вирішенням спільних проблем. Сподіваємося, що отримані навички та знання допоможуть випускникам долучитися до успішного вирішення освітніх, соціальних, економічних та екологічних проблем, з якими стикається їх громади.