Японський художник, діти-переселенці та юні жителі Маріуполя створили мурал на підтримку миру в Україні

МАРІУПОЛЬ, Україна, 29 липня 2017 року (UNHCR). Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) спільно із Посольством Японії в Україні відкрили мурал «Рукавичка» японського художника Кенске Міядзакі на території дитячої загальноосвітньої середньої школи №68. Над створенням арт-об‘єкту у Маріуполі протягом двох тижнів працювали більше 50 дітей, що постаждали внаслідок конфлікту на сході України та юні жителі Маріуполя.

 

Фото: Ченгун Лі

Пан Міязакі Кенске прибув до України у рамках свого глобального проекту «Крізь стіни» (“Over the Wall”). Разом із своєю командою, він створює мурали у різних країнах світу, щоб повернути надію людям, які постраждали від війни, стихійного лиха, бідності чи голоду.

Візит пана Кенске до України присвячений 25-тій річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною та першій річниці ініціативи «Міста солідарності», яка розпочалася минулого року у Маріуполі.

Фото: Ченгун Лі

Як пояснює митець, тема інклюзивності й толерантності стала головною у створенні нового арт-об’єкту. «Ідея цього муралу побудована на українській народній казці «Рукавичка», яку знають навіть у Японії. Це історія декількох тварин, які, щоб зігрітись, намагались поміститись у рукавичку, яку загубив дідусь. Я подумав, що ця концепція добре підходить до ідеї «Міст солідарності», яку Агентство ООН у справах біженців пропагує в Україні. Тож саме тому я намалював багато людей у різних національних костюмах в Україні, тобто всередині рукавички. Маріуполь прийняв дуже велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Таким чином я хотів показати наскільки Україна має інклюзивне, толерантне суспільство, в якому люди з різних місць можуть жити в мирі», - розповів Міязакі Кенске.

Програма події передбачала відкриття муралу, створеного під час майстер-класів для дітей міста Маріуполя, майстер-класи із японської каліграфії та орігамі, виступ бандуристки з Японії, а також виставка дитячих малюнків, створених під час майстер-класів, проведених митцем Кенсуке Міязакі.

Коментуючи подію, Степан Махсма, Секретар міської ради м. Маріуполя відзначив: «Ми раді, що світова спільнота продовжує приділяти стільки уваги нашій країні, і зокрема, Маріуполю. Для нас це важливо, і ми цінуємо це. Така форма обміну досвідом між нашими культурами – це чудовий приклад дружніх відносин. Ми показали всьому світу, що Маріуполь – це місто солідарності, яке першим побачило в переселенцях не проблему, а потенціал до розвитку. Ми одними з перших прийшли на допомогу людям, які її потребували. Я радий, що наші прагнення й ідеали поділяють так далеко за межами України».

Фото: Ченгун Лі

«Ми бачили, яке захоплення й інтерес викликав мурал, створений командою Кенске і дітьми-переселенцями у Києві, тож із превеликим задоволенням запросили Міязакі Кенске створити мурал у місті Маріуполі. Ми сподіваємося, що цей проект допоможе дати надію на мирне майбутнє дітям, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході, а також юним жителям Маріуполя», - зазначив під час відкриття муралу Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Проект «Крізь стіни» (“Over the Wall”) - створюючи мурали по всьому світу, Міязакі Кенсуке має на меті об‘єднати світ через мистецтво, зокрема заохочуючи культурні обміни завдяки майстер-класам за участі дітей з Японії та дітей місцевих громад.

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації,

UNHCR в Україні: +380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.