Японський художник, діти-біженці і переселенці створили мурал на підтримку миру в Україні


КИЇВ, Україна, 11 липня 2017 року (UNHCR). Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) спільно із Посольством Японії в Україні відкрили мурал японського художника Кенсуке Міядзакі на території Арт-заводу Платформа.

Фото: UNHCR/Т.Булах

Пан Міязакі Кенсуке прибув до України у рамках свого глобального проекту «Крізь стіни» (“Over the Wall”).  Разом із своєю командою, він створює мурали у різних країнах світу, щоб повернути надію людям, які постраждали від війни, стихійного лиха, бідності чи голоду.

Над створенням арт-обєкту у Києві протягом чотирьох днів працювали більше сотні дітей-біженців, дітей-переселенців, а також дітей з інвалідністю.

Фото: UNHCR/А.Лакудра

«Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогодення. Тут є сакура, яка є символом Японії, і діти, що бавляться під прапорами наших держав, але більш важливо, що до створення цього муралу долучилися діти-біженці. Живучи в мирному Києві, ми все одно маємо пам’ятати, що на Сході України досі триває війна і люди страждають. Але я певен, мир та життя - переможуть», - сказав під час свого виступу Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні.

Візит пана Кенсуке до України присвячений 25-тій річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною та першій річниці ініціативи «Міста солідарності», яка розпочалася минулого року у Маріуполі.

Фото: UNHCR/Т.Кравчук

Як пояснює митець, тема солідарності стала головною у створенні нового арт-об’єкту. «Насправді я просто художник, набагато більше роблять члени моєї команди – волонтери. Коли я малюю, я намагаюся зробити так, щоб люди з інших країн, з різними життєвими обставинами, малювали разом зі мною. В цьому є особливий сенс - ми об’єднуємося, щоб разом творити мистецтво. Адже головна мета проекту – поєднувати через мистецтво людей різних національностей, що перебувають у складних життєвих ситуаціями», - розповів Міязакі Кенсуке.

Під час відкриття муралу «Солідарність» відбулася символічна висадка дерев японської сакури, а також виступи представників японських бойових мистецтв.

Фото: UNHCR/Т.Кравчук

Коментуючи подію, Міністр культури України Євген Нищук відзначив розмаїття культурних і креативних ініціатив, які відбуваються в рамках Року Японії в Україні, зокрема графічних проектів. «На Арт-заводі Платформа бувають тисячі людей і проходячи повз вони будуть зупиняти погляд на цій картині, яка ожила не просто красою, а змістом», - наголосив Євген Нищук.

Під час своєї місії пан Кенсуке також планує створити мурали у Маріуполі та Харкові разом із дітьми-переселенцями та біженцями.

Фото: UNHCR/Т.Кравчук

«Ми також запросили команду створити мурал у місті Маріуполі на стіні школи, яка була пошкоджена від обстрілів. Ми сподіваємося, що цей проект допоможе дати надію на мирне майбутнє дітям, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході», - пояснює Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Проект «Крізь стіни» (“Over the Wall”) - створюючи мурали по всьому світу, Міязакі Кенсуке має на меті об‘єднати світ через мистецтво, зокрема заохочуючи культурні обміни завдяки майстер-класам за участі дітей з Японії та дітей місцевих громад.

Більше фото з події ТУТ

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації, UNHCR Ukraine: +380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.