Довготермінові рішення та соціальне житло для ВПО: міжнародний досвід та українська практика

5 липня 2017 року Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) спільно з владою Маріуполя провели відкриту дискусію щодо проблем та досягнень інтеграції переселенців у місцеві громади.

Захід відбувся в рамках першої річниці всеукраїнської ініціативи «Міста солідарності», започаткованої Агентством ООН у справах біженців. Місто Маріуполь першим в Україні отримало цю відзнаку за прихильність і дух солідарності, які проявили керівництво та громада, прийнявши понад 100 тисяч переселенців від початку конфлікту.

 Фото: УВКБ ООН/Т.Кравчук

«Звертаюсь до мерів міст України та представників муніципальних органів, присутніх тут сьогодні, я закликаю вас приєднатися до ініціативи "Міста солідарності", надаючи підтримку внутрішньо переміщеним особам та іншим людям, що постраждали від конфлікту. Ви повинні бачити їх, не як тягар, а як агентів позитивних змін. При цьому ви повинні включити їх у свої місцеві плани відновлення та розвитку», - зазначив Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців в Україні, відкриваючи роботу круглого столу.

Учасники круглого столу – представники місцевих органів влади, міжнародних донорських організацій та посольств – обговорили світовийдосвід пошуку і впровадження довготривалих рішень, зокрема надання соціального житла для ВПО.

Фото: УВКБ ООН/Т.Кравчук

«Сьогодні в столиці зареєстровано більше 170 тисяч внутрішньо переміщених осіб – це найбільший показник серед усіх міст країни. Серед них – 77,8 тисяч отримують пільги, 19 тисяч – мають пенсійне забезпечення. Міська влада  має чітку позицію щодо переселенців: кожна внутрішньо переміщена особа повинна мати можливість інтегруватися в суспільство», - зазначив Микола Поворозник, заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Представники місцевої влади Києва, Маріуполя, Слов‘янська, Херсона, Полтави та Вінниці поділились досвідом і представили стратегії місцевих громад для переходу від гуманітарного реагування до розвитку.

Фото: УВКБ ООН/О.Бережний

«У 2014 році до нас їхали сотні тисяч людей, які втікали від війни. На даний момент у місті постійно проживає близько 60 тисяч переселенців. Ще 40 тисяч мігрують через наше місто. Багато міст сприймають переселенців, як проблему. Для нас – вони нові жителі Маріуполя і шанс на розвиток», - під час презентації міста сказав Вадим Бойченко, Мер міста Маріуполя.

У своїх виступах представники муніципальних органів влади також представили інфраструктурні проекти, які допоможуть містам якнайлегше прийняти й інтегрувати переселенців без перевантаження соціальної інфраструктури.

Участь в обговоренні взяли й посли Європейських країн, міжнародні експерти з питань відновлення та будівництва житла з Балкан та Грузії.  

Більше фото з події ТУТ.

***

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації, UNHCR в Україні: +380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.