Агентство ООН у справах біженців презентувало дитячу книжку про права людей з інвалідністю

КИЇВ, Україна, 31 травня 2017 (UNHCR).  Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) презентувало ілюстровану книгу «Дітям про Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю». Через конфлікт на сході України 58 тис. осіб з інвалідністю змушені були залишити свої домівки, а ще 320 тис. і досі проживають у зоні конфлікту на території Луганської і Донецької області.  

Освітній проект Агентства та Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України має на меті формування серед дітей молодшого віку толерантного ставлення до людей з інвалідністю та розуміння інклюзивного суспільства.

Представники Агентства наголошують, що через переселення багато дітей з інвалідністю зазнають подвійної дискримінації. Як розповідають батьки дітей-ВПО та біженців, їхні діти часто почуваються ізольованими соціально й фізично через статус переселенця, нову обстановку та інвалідність.

Особам з інвалідністю дуже важко діставатись до навчальних закладів, неймовірно важко знайти прийнятне і зручне житло не кажучи вже про місце для працевлаштування. Ще складнішою є ситуація для дітей, які потребують додаткового захисту та підтримки.

Ідея навчального проекту виникла по базі дослідження, яке провело Агентство у травні минулого року. Проведені опитування та фокус-групи з переміщеними людьми з інвалідністю показали гостру  необхідність посилення інтеграція людей з інвалідністю у нових спільнотах,  формування толерантності та просування інклюзивності в кожному аспекті суспільного життя, починаючи з освіти.

Агентство ООН у справах біженців спільно з партнерами вже мають декілька проектів, реалізованих на прохання переселенців та біженців з інвалідністю. Серед проектів є й такі, що спрямовані на підтримку інклюзивної системи освіти. 

«Діяльність Агентства включає роботу з підтримки прав переселенців та біженців, пошук довготермінових рішень, включно з проектами інтеграції на місцях, де нині ці люди проживають. Ми сподіваємося, що ця книжка буде вагомим вкладом у пізнання дітьми прав осіб з інвалідністю й позитивно вплине на їхній саморозвиток», - зазначила Асель Ормонова, Радник з питань захисту прав Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Дитяча версія Конвенції ООН про права людей з інвалідністю була розроблена для школярів середнього віку. Однак її автори сподіваються, що завдяки своїм ілюстраціям книга буде цікава також для молодшої аудиторії, оскільки вона створювалась із залученням дітей.

У презентації брали участь:

- Асель Ормонова, Радник з питань захисту прав Агентства ООН у справах біженців в Україні

- Валерій Сушкевич, Голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю

- Ірина Еркан, графічний дизайнер освітнього проекту, арт-директор креативного бюро Irina Erkan

Тут можна завантажити книжку «Дітям про Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю».

***

Конвенція ООН про права інвалідів була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 року і набула законної сили 3 травня 2008 року. Україна підписала Конвенцію 24 вересня 2008 року. 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації,  UNHCR Ukraine: +380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.