УВКБ ООН разом з партнерами допоможе покращити умови на пунктах пропуску на сході України

  

НОВОТРОЇЦЬКЕ, Україна, 7 березня 2017 (UNHCR). У вівторок, 7 березня,  КПВВ Новотроїцьке  першим із пунктів у Донецькій області отримав технічну допомогу від Агентства ООН у справах біженців та партнерів. Нове обладнання допоможе зменшити час очікування та полегшити умови для десятків тисяч людей, які щоденно перетинають лінію розмежування на сході України.

У 2016 році було зафіксовано більше 8,6 мільйонів перетинів лінії розмежування. Саме тому поліпшення свободи пересування лишається одним із головнихпитань для Агентства ООН у справах біженців. Результати нашого моніторингу підтверджують, що на пунктах пропуску бракує технічних можливостей для обслуговування такої великої кількості людей та базових зручностей для тих, хто змушений чекати у довгих чергах. Це створює значні труднощі для людей з особливими потребами, зокрема населення старшого віку,” – пояснює Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Проект технічної допомоги Агентства загальною вартістю 3,5 млн гривень допоможе покращити умови на трьох контрольних пунктах в’їзду-виїзду: Новотроїцьке, Мар’їнка та Майорськ. Технічне обладання, яке придбане у рамках гуманітарної допомоги Європейського Союзу та інших міжнародних донорів, дозволить пропускати більше людей, які перетинають лінію розмежування, та зменшить час очікування людей у чергах.

Покращення умов пересування цивільного населення на пунктах перетину вздовж лінії розмежування є головним пріоритетом для Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської комісії. Надзвичайно важливо, щоб цивільне населення мало можливість рухатися швидко, без потреби довгого очікування у холод чи спеку, потрапити у пункт призначення та отримати доступ до базових послуг. Ми продовжимо надавати підтримку Агентству ООН у справах біженців  та  іншим гуманітарним агентствам з метою покращення свободи пересування та полегшення людських страждань, зумовлених існуючими умовами,” – зазначив Самуель Марі-Фенон, Експерт з питань гуманітарної допомоги з українського офісу Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської комісії (ECHO).

Технічне оснащення передбачає встановлення 4 додаткових модулів з комп’ютерною технікою та обладнання 20 нових місць для співробітників Державної прикордонної служби України (ДПСУ) на кожному з пунктів.  У відповідь прикордонна служба обіцяє збільшити кількість персоналу для здійснення документального контролю. Проект допомоги Агентства також передбачає розміщення наметів із системою обігріву у зонах очікування людей біля пунктів перетину, роботу яких координує Державна служба із надзвичайних справ.

“Уряд України робить усе можливе, аби робота контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду відповідала очікуванням громадян України та міжнародним стандартам. У планах – відновлення громадського транспорту через лінію зіткнення, а також підвищення пропускної спроможності, забезпечення захисту  та поліпшення умов для людей в чергах. Ми також плануємо створення гарячої лінії щодо діяльності КПВВ, створення достатньої кількості гуманітарно-логістичних центрів поблизу, забезпечення доступу до високошвидкісного мобільного інтернету, оснащення зон wifi і надання адміністративних послуг для громадян України, які проживають на непідконтрольних територіях. Ми вдячні усім міжнародним гуманітарним організаціям та партнерам за допомогу та сприяння в подоланні складнощів, пов’язаних з перетином лінії зіткнення. Завдяки технічному оснащенню КПВВ, люб’язно наданого Агентством ООН у справах біженців за фінансової підтримки ЄС, значно скоротиться час опрацювання документів тих, хто перетинає лінію зіткнення, відтак, зросте пропускна спроможність та поліпшаться умови перебування на КПВВ»,- підкреслив Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Більше фото з події на Flickr або Google Drive

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації, UNHCR в Україні: +380 50 3101767, sorokopu@unhcr.org

  ***

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) - це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців та осіб без громадянства. Агентство ООН у справах біженців координує міжнародні зусилля у сфері захисту осіб, які були вимушені покинути свої домівки у наслідок конфлікту та переслідування. Організація надає життєво необхідну допомогу із забезпечення житлом, непродовольчими товарами, а також допомагає захищати фундаментальні права людини. Агентство працює в Україні з 1994 року, захищаючи права, спершу, шукачів притулку та осіб без громадянства, а пізніше права громадян України, що постраждали від конфлікту.

 

Веб-сайт: http://unhcr.org.ua                             Twitter: www.twitter.com/UNHCRUkraine

Facebook: www.facebook.com/UNHCRKyiv          UNHCR Flickr: www.flickr.com/photos/unhcr_ukraine