УВКБ ООН підтримує підхід, що базується на захисті прав людини, щодо непідконтрольних уряду територій


КИЇВ, Україна, 10 лютого 2017 року (UNHCR). Агентство ООН у справах біженців та партнери звертаються до Парламенту з проханням враховувати міжнародні стандарти захисту прав людини при розробці законодавства щодо статусу територій, непідконтрольних уряду.

8 лютого Агентство взяло участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та регіональної політики з метою обговорення проекту закону №3593-д «Про тимчасово окуповану територію України». УВКБ ООН разом з іншими міжнародними та неурядовими організаціями висловило занепокоєння щодо змісту запропонованого законопроекту, але вдячне Комітету за надання можливості висловити своє бачення у відкритому обговорення. УВКБ ООН звернуло увагу на можливі негативні наслідки щодо забезпечення захисту прав людини, свободи пересування та доставки гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.

Для подальшого детального обговорення проекту закону та пошуку рішень, які дозволять знайти баланс між захистом прав людини та потребами забезпечення державної безпеки, Комітет вирішив створити широку робочу групу за участі представників зацікавлених органів виконавчої влади, представників громадянського суспільства та міжнародних організацій. УВКБ ООН висловлює готовність сприяти подальшій роботі над проектом закону для приведення його у відповідність до міжнародно-правових стандартів.

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації, UNHCR в Україні:

+380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.