Агентство ООН у справах біженців надіслало гуманітарну допомогу для 2 500 жителів Авдіївки

КИЇВ, Україна, 03 лютого 2017 року (UNHCR). У четвер, 2 лютого, Агентство ООН у справах біженців доставило 40 тон гуманітарної допомоги для населення Авдіївки, яке постраждало від загострення конфлікту на сході України.  Окрім будівельного брезенту для термінового відновлення житла, до міста було доставлено предмети першої необхідності для 2 000 осіб, включно з 2 000 ковдр, 500 наборами постільної білизни та рушників, кухонним приладдям, каністрами для води, відрами та теплим одягом.

У другій половині дня представники Агентства ООН у справах біженців разом із місцевою владою та Головою Донецької військово-цивільної адміністрації розпочали видачу гуманітарної допомоги на безпечних частинах міста.  Насамперед, предмети першої необхідності  отримали  найбільш незахищені особи та домогосподарства,  які нещодавно постраждали від обстрілів.

Видачу доставленого вантажу продовжать співробітники громадських організацій «Проліска» та «Відродження», а також волонтери. Від початку ескалації бойових дій на минулому тижні партнери Агентства уже забезпечили більше 60 родин будівельною плівкою для закриття зруйнованих дахів та вікон. 

Постійні обстріли зумовлюють численні руйнації та збільшують потреби місцевого населення у сфері захисту прав та термінового відновлення житла. Лише у ніч на четвер у місті від обстрілів було пошкоджено 52 приватні оселі. Будівельні матеріали, які надійшли з вантажем, дозволять провести терміновий ремонт більше ніж 300 будинків у найкоротші терміни у випадку погіршення ситуації. Співробітники Агентства та партнери продовжують працювати на місцях, щоб забезпечити доступ до інформації та дотримання прав, а також перенаправити можливі запити про допомогу для отримання необхідних послуг.

Агентство ООН у справах біженців також моніторить ситуацію та потреби евакуйованих із Авдіївки. Станом на кінець дня у четвер, із міста було евакуйовано близько 200 осіб, серед яких 34 дітей без супроводу батьків.

Для забезпечення можливих потреб евакуйованих, в цю середу Агентство відправило гуманітарний вантаж до міста Святогірськ із ковдрами, постіллю, зимовими куртками та предметами першої необхідності для 500 осіб. Гуманітарну допомогу вже отримала перша група дітей і батьків. Родини  були розміщені безкоштовно та забезпечені харчуванням за підтримки Донецької військово-цивільної адміністрації.  Партнерські організації продовжують надавати юридичну, інформаційну та психологічну допомогу.

Переглянути і завантажити більше фото можна на нашій сторінці у Flickr

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, радника з питань громадської інформації, UNHCR Ukraine:

+380 50 3101767, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.