Застереження щодо випадків банківського шахрайства

 

Управління Верховного Комісара ООН у cправах біженців (УВКБ ООН) занепокоєне з приводу нещодавніх випадків шахрайства, від яких постраждали внутрішньо переміщені особи на території України.

Декілька осіб нещодавно повідомили Агентство ООН у справах біженців про те, що вони отримали телефонні дзвінки від осіб, які представляли себе в обманний спосіб, з проханням надати їхні банківські реквізити або іншу особисту інформацію.   

Хоча жоден з тих, хто телефонував не стверджував про свою приналежність до УВКБ ООН, ми хотіли би наголосити на наступному:

- УВКБ ООН та його партнерські організації ніколи не будуть телефонувати, щоб дізнатися номери банківських рахунків, пін-коди карток  або онлайн-паролі.

- Всі послуги, що надаються УВКБ ООН і його партнерами біженцям, шукачам притулку, особам без громадянства, внутрішньо переміщеним особам і біженцям, які повернулися до своїх країн походження, є безкоштовними

- З Агентством ООН у справах біженців можна зв’язатися за телефоном безкоштовної гарячої лінії 0 800 307 711  з понеділка по п’ятницю з 09:00  до 18:00. 

Також ми хотіли би привернути вашу увагу до необхідності дотримання загальних рекомендацій щодо в захисту особистих даних:

·   Ніколи не надавайте Вашу особисту банківську інформацію стороннім особам, окрім випадків  Ви самі не  стали ініціатором контакту.

·   Ніколи не передавайте Ваш пін-код  стороннім особам, включаючи родичів, друзів, співробітників банку, касирів та осіб, які намагаються допомогти Вам під час Вашого користування карткою.

·  Не повідомляйте дані банківського рахунку чи інформацію, що зазначена на банківській картці, включаючи пін-код, особам, які телефонують Вам.

·    Негайно зв’яжіться з Вашим банком, у випадку втрати або викрадення картки.