УВКБ ООН допоможе з відновленням житла в Донецькій області

 

КРАМАТОРСЬК, Україна, 19 липня 2016 р. (UNHCR) - 2645 жителів Донецької області отримають допомогу на відновлення будинків, зруйнованих в результаті воєнного конфлікту на сході України. Кошти на закупку матеріалів та проведення ремонтних робіт будуть надані в рамках проекту, який реалізовує Благодійний фонд "АДРА Україна" спільно з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR). Загалом планується відремонтувати 650 приватних та 24 багатоповерхових будинків.   

Проект, вартість якого становить більше 24 мільйони гривень допоможе найбільш вразливим категоріям населення із виконанням ремонтних робіт та забезпеченням будівельними матеріалами. Вже до кінця року планується відремонтувати 650 приватних будинків (250 – руйнування легкого ступеня, 400 – руйнування середнього ступеня) та 500 квартир в 24 багатоповерхових будинках.

«Одна із найбільших проблем, про яку говорять переселенці – це відсутність житла. Внаслідок конфлікту багато сімей на сході України втратили домівки, частина людей у зоні конфлікту проживають у напівзруйнованих будівлях. - пояснює Пабло Матеу, Представник Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні.  - Щоб допомогти цим категоріям населення Агентство ООН у справах біженців виділило понад 24 млн. гривень, які будуть витрачені на придбання матеріалів  для проведення ремонтних робіт».   

Фото: УВКБ ООН Україна

Географія проекту охоплює  Сіверськ, Світлодар, Бахмут (Артемівськ), Торецьк (Дзержинськ), Верхньоторецьке, Новогородське, Гірник, Красногорівку, Слов’янськ, Краматорськ та Мар’їнку у Донецької області та прилеглі населені пункти, жителі яких постраждали під час бойових дій. 

«На допомогу у відновленні житла може претендувати кожен мешканець населених пунктів, у яких діє проект, - пояснює Програмний директор "АДРА Україна" Артем Діхтярук. - Обов’язкова умова – наявність акту руйнування та документів, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомості. Перевага буде надаватися найбільш соціально вразливим категоріям населення – багатодітним, неповним сім’ям тощо. Але ми докладемо максимум зусиль, щоб усі, хто зареєструється у проекті, могли отримати допомогу».

Наразі моніторингова група проекту займається визначенням будинків для участі у проекті та оцінкою ступеня руйнувань. Для реєстрації у проекті необхідно звернутися в офіс АДРА Україна в м. Краматорськ (вул. Рум'янцева, 12, тел. +38.050.315.98.05).

У 2015 році АДРА Україна спільно з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) відремонтували 687 приватних та 43 багатоквартирних будинки в Донецькій області.