УВКБ ООН надає гуманітарну допомогу Слов'янську

  

22 липня 2014 року. УВКБ ООН продовжує надавати гуманітарну допомогу найбільш вразливим особам, які повертаються до Слов'янська, що в Донецькій області. 12 тон товарів особистої гігієни для різних категорій населення, а також кухонного приладдя буде надано тим, хто втратив своє житло і майно в місті, яке найбільше постраждало внаслідок масового переміщення населення через нещодавній збройний конфлікт і обстріли. В червні цього року 20 метричних тон товарів гігієнічного призначення і 20 метричних тон продуктів харчування було доставлено до Святогорська, і ще близько 5000 переміщених осіб отримали предмети першої необхідності у Красному Лимані.

За різними оцінками, більше половини населення міста залишило свої будинки з початку конфлікту. Близько 15000 з них, як повідомляється, повернулися до Слов'янська за період з 5 липня. Через перебої в роботі основних служб, більшість жителів не мали змоги отримувати зарплати і соціальні виплати протягом останніх трьох місяців і не здатні забезпечити свої основні потреби. Багато осіб і досі покладаються лише на допомогу, що її надає уряд і чисельні громадські організації.

Надання допомоги УВКБ ООН узгоджується з місцевими органами влади і особами, які повертаються на місця свого постійного проживання, а також здійснюється на основі аналізу потреб, проведеного спільно агенціями ООН. Перші 100 сімей, які повернулися, отримали засоби гігієни і кухонне приладдя вже в день доставки гуманітарної допомоги 18 липня, за сприяння трьох груп добровольців і трьох приватних осіб, які забезпечували місцевий транспорт.

В першу чергу гуманітарна допомога надається тим родинам, чиї будинки чи квартири було ушкоджено чи повністю знищено внаслідок збройного конфлікту. Також до розподілу гуманітарної допомоги буде залучено волонтерів зі Слов'янська та Святогорська. Співробітники УВКБ ООН проведуть повторну оцінку потреб вже на цьому тижні, а також проконтролюють розподіл гуманітарної допомоги.

Остання оцінка потреб внутрішньо переміщених осіб в Україні вказує на те, що необхідність в гуманітарній допомозі існуватиме й надалі, виходячи з того, що внутрішнє переміщення осіб з Луганської та Донецької областей продовжується. Чисельність переміщених осіб зі сходу України різко зросла від 2 649 осіб станом на 6 червня до 80 300 осіб станом на 18 липня 2014 року.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Ніни Сорокопуд, Радника з питань громадської інформації Регіонального представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні. Тел.: (+380 44) 288-9710. +380 50 3101767. Електронна пошта: sorokopu@unhcr.org

Актуальну інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених осіб можна дізнатися на офіційному сайті Регіонального представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні за посиланням: www.unhcr.org.ua/maps

Більше про міжнародні стандарти захисту ВПО та українське законодавство за посиланням www.unhcr.org.ua/idps (анг та рос мовами)