УВКБ ООН запускає базу даних про права людини і сферу захисту біженців для російськомовних користувачів


КИЇВ. 10 грудня Агентство ООН у справах біженців відзначило День прав людини запуском російськомовної версії сайту Refworld. Це нова електронна база даних, що містить 4500 документів, присвячених правам людини і тематиці біженців.

Веб-сайт (www.refworld.org.ru) було створено за зразком англомовної бази даних Refworld, яка широко використовується для захисту прав біженців та проведення досліджень. Її основна ціль - допомогти співробітникам державних органів та суддям визначити, чи є людина біженцем. Цей інструмент також буде корисним для інших учасників процедури отримання притулку ? адвокатів, юристів, які надають безкоштовну юридичну допомогу, та неурядових організацій. Платформа була розроблена з метою подолати брак достовірної, неупередженої та актуальної інформації серед російськомовної аудиторії, забезпечивши співробітників міграційних органів у східноєвропейських та сусідніх країнах доступом до вичерпних і об?єктивних даних.

"УВКБ ООН давно прагне створити російськомовну версію Refworld. Оскільки нам відомо, що міграційні служби та юристи, які працюють у цьому регіоні, потребують кращого доступу до інформації про країни походження біженців для прийняття обґрунтованих рішень про надання притулку", - сказав пан Олдріх Андрисек, Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

Refworld пропонує на безкоштовній основі величезну колекцію звітів, рекомендацій і аналітичних документів, а також рішення Європейського суду з прав людини, законодавство ЄС і відповідне національне законодавство, яке регулює сферу притулку. Колекція регулярно доповнюється публікаціями з понад 60 компетентних джерел, включаючи УВКБ ООН та інші структури ООН, уряди, міжнародні, регіональні та неурядові організації, наукові установи та судові органи. Refworld містить численні підбірки інформації з різноманітних питань, таких як гендерна рівність та становище жінок; діти; захист біженців та міжнародна міграція; визначення статусу біженця; рішення Європейського суду з прав людини; система захисту прав людини ООН. Ця інформація буде цікавою також для більш широкої аудиторії правозахисників, представників судової системи, наукових співробітників та дослідників.

Англомовна версія Refworld була створена УВКБ ООН понад двадцять років тому як база інформації щодо сфери міжнародного захисту та спершу поширювалась у форматах CD-ROM та DVD. З 2007 р. база даних знаходиться у вільному доступі в інтернеті, допомагаючи посилити мандат УВКБ ООН з міжнародного захисту біженців.

Створення російськомовної версії Refworld було здійснено у рамках проекта ?Ініціатива якості систем притулку у Східній Європі та на Південному Кавказі?. Цей дворічний проект з бюджетом в 2,5 млн. євро фінансує Європейський Союз спільно з УВКБ ООН і впроваджує УВКБ ООН у шести країнах. Він направлений на співробітництво з урядовими органами з метою покращення якості процедур надання притулку і захисту біженців. Окрім України, в проекті приймає участь Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова.

Для отримання додаткової інформації, просимо звертатися до Ніни Сорокопуд, Регіонального радника з питань громадської інформації, по телефону (067) 505 00 56 або за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.