Барбара Хендрікс

  

   

Всесвітньовідома співачка (сопрано) Барбара Хендрікс найдовше перебуває на посаді Посла доброї волі УВКБ ООН. За надзвичайну відданість у 2002 році її було призначено єдиним безстроковим Послом доброї волі УВКБ ООН.  

Взявши участь у низці місій УВКБ ООН, пані Хендрікс залучена до різноманітних громадських кампаній та опікується питаннями захисту біженців на найвищих дипломатичному та урядовому рівнях. Вона особливо переймається важким становищем жінок-біженок. Вона також активно долучається до різноманітних заходів, що підвищують громадську свідомість у справі біженців.

В 1989 році вона стала учасником місій у Мозамбік і Зімбабве, де зустрілася з біженцями, які готувалися до повернення в Намібію. А в 1990 році пані Хендрікс відвідала в'єтнамських біженців у таборі Пулау Бідонг у Малайзії.

В 1992 році вона здійснила подорож до місць перебування камбоджійських біженців у Таїланді. Рік по тому вона приїхала відвідати тих самих біженців, коли вони повернулися додому завдяки допомозі УВКБ ООН. Пізніше вона домовилася про трирічне фінансування спільного проекту УВКБ ООН та  Handicap International для реабілітації жертв протипіхотних мін в країні.

Після цього у рамках робочої поїздки вона відвідала Танзанію, Руанду та Бурунді, де відбулися масові переміщення. 31 грудня 1991 року вона виступила з концертом на підтримку миру в хорватському місті Дубровнік, в якому на той час велися бойові дії. У 1997 році вона ще раз відвідала Балкани та долучилася до після-конфліктних соціальних проектів в Сараєво. А в травні 2002 року Барбара Хендрікс виступила на святкуванні незалежності Східного Тимору, колишньої Індонезійської території. 

Нещодавно, в жовтні 2010 року, пані Хендрікс відвідала табори для біженців в Ефіопії. Вона зустрілася з новоприбулими біженцями із Сомалі на сході країни та еритрейцями, що вже значний час проживають на півночі країни.

Окрім своїх польових поїздок пані Хендрікс зустрілася з керівниками держави та представниками влади, які відповідають за питання біженців. Вона також взяла активну участь у святкуванні Всесвітнього дня біженців і долучилася до щорічної церемонії вручення премії імені Нансена в 2003, 2009 та 2011 роках. 

В 2004 році вона взяла участь у фільмі-присвяті колишньому співробітнику УВКБ ООН Серхіо Вірейра де Мейо, який загинув в Багдаді роком раніше. Також у 2004 Барбара Хендрікс долучилася до концерту УВКБ ООН під назвою "Голоси для Дарфура", що відбувся в Лондонському королівському Альберт-Холі.

Пані Хендрікс користується будь-якою нагодою висловити своє занепокоєння проблемою захисту біженців у засобах масової інформації, а також є особливо палким борцем за права жінок. З 2004 вона виступає активним членом правління Освітнього фонду для біженців. У вересні 2009 року Барбарі Хендрікс було присуджено премію "Друг дітей" організації  Save the Children за її роботу з дітьми біженців. 

Мешкаючи у Швеції, пані Хендрікс підтримує діяльність УВКБ ООН з підвищення суспільної свідомості в північних країнах. У травні 2008 року вона виступила з блюз концертом в межах найбільшої культурної події Фінляндії - Helsinki World Village Festival. Під час її виступу на великому екрані показували зображення біженців та заходів УВКБ ООН, організованих на їх підтримку. В травні 2011 року вона представляла УВКБ ООН в Осло, Норвегія на церемонії відкриття фото виставки TRANSIT, присвяченої Фрітьофу Нансену, першому Веховному комісару у справах біженців.

В листопаді 2011 року Барбара Хендрікс виступила на церемонії відкриття Шведського форуму з прав людини у Стокгольмі, який зібрав декілька тисяч науковців, активістів, представників влади та медіа, і в межах якого УВКБ ООН організувало семінари з питань біженців та безгромадянства.