Анджеліна Джолі

 

   

Участь Анджеліни Джолі в гуманітарній роботі досягла свого піку на початку 2000 р., коли вона брала участь у зйомках пригодницького фільму "Розкрадачка гробниць" у Камбоджі. У липні 2001 р. вона подорожувала з УВКБ ООН по Камбоджі, а у серпні провела тиждень з афганськими біженцями у Пакистані. 27 серпня 2001 р. Джолі було призначено Послом доброї волі УВКБ ООН.

 Протягом останнього десятиліття Джолі взяла участь у більш ніж сорока місіях УВКБ ООН з метою висвітлення проблем біженців і пошуку рішень для їх захисту, а також відвідала віддалені та покинуті райони, зустрічаючись з біженцями та місцевим персоналом УВКБ ООН у близько тридцяти країнах та регіонах світу, в тому числі у Сьєрра-Леоне, Танзанії, Кот-Д'Івуарі, Пакистані, Камбоджі, Таїланді, Еквадорі, Кенії, Намібії, Косово, Шрі-Ланці, Російській Федерації, Йордані, Єгипті, Чаді, Дарфурському регіоні Судану, Лівані, Іраці, Індії, Коста-Риці, Афганістані, Туреччині, Тунісі, Гаїті, Боснії та Герцеговині.

У кількох своїх поїздках вона вела щоденники. Враження з її перших чотирьох подорожей були опубліковані в книзі "Записи з моїх подорожей та зустрічей з біженцями в Африці, Камбоджі, Пакистані та Еквадорі" (жовтень 2003 р.).

У 2011 р. завдяки своїй інформаційно-пропагандистській роботі Джолі надихнула інших зайняти більш активну позицію не лише в розумінні питань, які стосуються біженців, а також у наданні підтримки для пошуку шляхів їх вирішення. У жовтні 2011 р. Верховний Комісар УВКБ ООН Антоніу Гутерріш визнав її 10-річну співпрацю з Агентством у справах біженців як надзвичайний внесок, запропонувавши взяти на себе більш значну роль, а саме Спеціального посла УВКБ ООН в деяких з найбільш складних ситуацій, в яких перебувають біженці. У своїй новій ролі вона зосередила увагу  на наймасштабніших кризах, результатом яких стало масове переміщення населення. Її перша місія в якості Спеціального посла УВКБ ООН відбулася у квітні 2012 р. в Еквадорі.

Підтримка прав біженців

На додаток до її роботи у місцях надзвичайних ситуацій, Джолі є відданим захисником прав біженців під час зустрічей з вищими урядовцями у багатьох країнах. Вона також активно займається роботою зі школярами та розповсюджує освітні матеріали УВКБ ООН.

Протягом минулих років вона була Почесним покровителем щорічного конкурсу шкільних плакатів до Всесвітнього дня біженців у Сполучених Штатах, а у 2004 р. - Почесним покровителем конкурсу творів, присвячених проблемам біженців, у школах Греції.

Підтримка Всесвітнього дня біженців (20 червня)

Кожного року Джолі є активним учасником Всесвітнього дня біженців, проводячи публічні заходи та піднімаючи в засобах масової інформації проблеми біженців. 16 червня 2004 р. вона розпочала п'ятиденний цикл подій, присвячених Всесвітньому дню біженців у Вашингтоні, округ Колумбія, за підтримки УВКБ ООН та держсекретаря США Коліна Пауелла, а також кількох інших державних високопосадовців. Джолі лобіює та спонсорує спільний з УВКБ ООН проект у Сполучених Штатах, який має на меті забезпечити юридичними консультаціями та допомогою неповнолітніх без супроводу дорослих, які шукають притулку.

15 червня 2005 р. Анджеліна розпочала кілька акцій, присвячених Всесвітньому дню біженців у Вашингтоні, разом з держсекретарем США Кондолізою Райс і менеджером готелю Полом Русесабаджиною, який забезпечив захист людей, які тікали в 1994 році від геноциду в Руанді. Вона також зустрічалася з американськими сенаторами на Капітолійському пагорбі, звертаючись до них з проханням про термінову допомогу біженцям та проведення спеціальних операцій.

До Всесвітнього дня біженців у 2006 р. Джолі з'явилися в 30-секундному рекламному ролику та звернулася до світової громадськості з закликом не забувати біженців. Її повідомлення транслювалося по всьому світу в прайм-тайм. Її також було запрошено на двогодинне інтерв'ю CNN, яке транслювалося під час Всесвітнього дня біженців. Анджеліна висловила стурбованість ситуацією біженців і розповідала про свої подорожі та досвід роботи в якості Посла доброї волі УВКБ ООН.

У 2007 р. Джолі стала членом Ради міжнародних відносин (CFR). З тих пір вона фінансує спеціальні звіти CFR, в тому числі звіт "Боротьба з масовими звірствами та геноцидом".

Співпраця з бізнес-лідерами

У січні 2005 р. Джолі взяла участь у щорічному засіданні Світового економічного форуму в Давосі, Швейцарія. Вона брала участь у провідних дискусіях, присвячених вирішенню проблем важкого становища біженців по всьому світу. Вона підкреслила важливу роль, яку приватний сектор може відіграти в зміцненні прав біженців, підвищенні їх кваліфікації та підтримці їх у якості важливої ланки у суспільному розвитку.

У січні 2006 р. Джолі знову взяла участь у щорічному засіданні Світового економічного форуму. Анджеліна говорили про зв'язок між правами людини та правами біженців і звернула увагу учасників на вже забуті надзвичайні гуманітарні ситуації.

Здобуті нагороди

У жовтні 2003 р. Джолі була удостоєна Всесвітньої премії Асоціації кореспондентів ООН у Нью-Йорку. У 2005 р. вона прийняла Премію глобальної гуманітарної дії від Асоціації ООН у США та Ділової Ради ООН. Премія була вручена Джолі за блискуче виконання своїх обов'язків як Посла доброї волі та за те, що вона є "голосом мільйонів біженців і внутрішньо переміщених осіб у всьому світі". У 2007 р. Міжнародний комітет порятунку нагородив Джолі та Верховного Комісара УВКБ ООН Антоніу Гутерріша Премією миру за їхній внесок у справу захисту біженців і свобод людини.

Донорська допомога

Анджеліна Джолі є не лише Спеціальним послом УВКБ ООН, вона також є щедрим донором. Вона зробила фінансові внески у багато операцій у Африці, Азії, на Близькому Сході, на Балканах і в Південній Америці. Вона часто є першим приватним донором, який відгукується на заклики УВКБ ООН під час надзвичайних ситуацій і забутих криз біженців по всьому світу. Вона покриває всі свої витрати, коли приймає участь у місіях УВКБ ООН, а також витрати, пов'язані з її участю у Всесвітньому дні біженців та інших проектах, направлених на захист біженців. На сьогоднішній день ці внески складають більше 5 млн. дол. США (починаючи з 2001 р.).

Детальну інформацію про діяльність Анджеліни Джолі в якості Посла доброї волі та Спеціального посла УВКБ ООН можна знайти на глобальному сайті УВКБ ООН:

http://www.unhcr.org/pages/49c3646c56.html