Посли доброї волі УВКБ ООН

 

   

Посли доброї волі - це відомі люди, які представляють УВКБ ООН і використовують свій талант і популярність для висвітлення потреб біженців. Вони доповнюють роботу працівників УВКБ ООН у всьому світі завдяки своєму привілейованому доступу до ЗМІ та інших ресурсів. Посли доброї волі особливо переконливо доносять широкому загалу послання щодо поваги та співчуття до біженців; вони привертають увагу громадськості за допомогою публічних заходів, телепередач, радіоінтерв'ю та статей популярних видань. Посли доброї волі також представляють власну позицію щодо біженців під час зустрічей із світовими лідерами, дипломатами, вчителями, державними та громадськими діячами, а також із широкою громадськістю.

Більшість гуманітарних організацій співпрацюють з послами доброї волі. Основною вимогою до кандидатів на цю посаду є наявність бажання допомагати людям, що опинилися у скруті. Серед послів доброї волі є члени королівських родин, відомі музиканти, актори театру і кіно, письменники, спортсмени, науковці, моделі, фотографи, співробітники гуманітарних організацій та студенти. Серед них є як колишні біженці, так і привілейовані особи, що відчули покликання допомагати стражденним.

Посли доброї волі почали представляти УВКБ ООН на початку 1980-х років, коли актори Річард Бартон та Джеймс Мейсон першими отримали право робити заяви для мас-медіа та публічно виступати з питань біженців. Сьогодні дев'ять Послів доброї волі УВКБ ООН з різним професійним та особистим досвідом використовують свої таланти та час для здійснення благородної місії: співачка Барбара Хендрікс (з 1987 р.), актор Адел Імам (з 2000 р.), актриса Анжеліна Джолі (з 2001 р.), модел'єр Джорджіо Армані (з 2002 р.), співак та автор пісень Джуліен Клерк (з 2003 р.), музикант Джордж Даларас (з 2006 р.), актор Освальдо Лапорт (з 2006 р.), співачка Муазез Ерсой (з 2007 р.) та телеведучий Хесус Васкес (з 2008 р.). Попри те, що їх небагато, вони допомагають донести місію УВКБ ООН у найвіддаленіші куточки світу завдяки своїй славі, популярності, впливу та старанності.