Верховний Комісар ООН у справах біженців

 

  

Фото: УВКБ ООН/С. Хоппер

Пан Філіпо Гранді став 11-тим Верховним комісаром ООН у справах біженців з 1 січня 2016 року. Його було обрано Генеральною Асамблеєю ООН на п’ятирічний термін, до 31 грудня 2020 року.

У ролі Верховного комісара, він очолює одну з найбільших у світі гуманітарних організацій. Агентство ООН у справах біженців двічі отримувало Нобелівську премію миру. Воно нараховує близько 9 700 співробітників, що працюють у 126 країнах світу, надаючи правову та іншу допомогу близько 60 мільйонам біженців, людей, що повертаються в свою країну, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства. Приблизно 88% персоналу працює на місцях, часто у складних і небезпечних умовах. У 2016 році бюджет організації, що формується згідно потреб, складає 6,5 мільярдів доларів США.

Перед тим, як бути обраним Верховним комісаром, пан Гранді більше 30 років працював у сфері міжнародного співробітництва, зосереджуючись на проблемах біженців та гуманітарній роботі. З 2010 до 2014 року він був Генеральним комісаром Близькосхідного агентства ООН з допомоги палестинським біженцям і організації робіт (БАПОР); з 2005 до 2010 року він займав посаду Заступника Генерального секретаря в цій же організації. До цього пан Гранді працював Заступником спеціального представника Генерального Секретаря ООН в Афганістані. Ще раніше він довго працював в неурядових організаціях, а потім в Агентстві ООН у справах біженців у Африці, Азії, на Близькому Сході та у штаб-квартирі організації в Женеві.

Пан Гранді народився у Мілані у 1957 році. Він закінчив Державний міланський університет за спеціальністю «Сучасна історія». Крім того він вивчав філософію у Римському грегоріанському університеті, а також отримав почесний докторський ступінь в Університеті Ковентрі.