Ініціатива «Міста солідарності»

Ініціатива «Міста солідарності»

Україна, липень 2016

 

Концепція

  

20 липня 2016 року Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) відзначить прихильність і дух солідарності, які громада міста Маріуполя проявляла до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) упродовж останніх двох років.

Від початку конфлікту в березні 2014 року, Маріуполь, як і багато інших міст Східної України, прийняв надзвичайно велику кількість внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні, понад 100 000 осіб знайшли свій прихисток у Маріуполі.

Місцевий досвід співпраці органів влади, волонтерів і громадських ініціатив, ділових кіл, засобів масової інформації та релігійних організацій є унікальним прикладом підтримки внутрішньо переміщених осіб. Багато  вимушених переселенців вже більше року живуть за межами рідного дому. Вижити в умовах переміщення стало випробуванням особливо для осіб з обмеженими можливостями, людей похилого віку, жінок, батьків-одинаків із дітьми, а також представників національних меншин.

Форум «Міста солідарності» у місті Маріуполі збере переселенців і місцеву громаду, представників місцевої та центральної влади, дипломатичної та міжнародної спільноти, громадських організацій, представників бізнес кіл, науки та медіа. Ключовим моментом усієї події буде підписання Рамкової угоди для співпраці між Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) та Адміністрацією міста Маріуполя, щоб закріпити основні цілі і напрямки у сфері захисту.   

Під час пленарного засідання разом будемо обговорювати найбільші виклики у сфері захисту ВПО та інших осіб, що потребують захисту з боку держави, як на рівні Маріуполя, так і в цілому, в Україні. Буде визначено ряд заходів для допомоги у пошуку сталих рішень у різних сферах – в освіті, працевлаштуванні, питаннях житла та охорони здоров‘я.

Під час Форуму розпочне роботу Комітет з питань інтеграції, що складатиметься з вибраних представників місцевого населення і внутрішньо переміщених осіб, громадських та релігійних організацій, представників бізнес-спільноти та міжнародних організацій. Співголовувати у Комітеті будуть представники влади і внутрішньо переміщених осіб.

Також, в рамках заходу жителі міста Маріуполя запропонують культурну програму – музичні й танцювальні виступи кращих місцевих колективів. Крім того, буде облаштовано ярмарок місцевих, національних і міжнародних організацій, які представлять результати своєї роботи жителям та гостям міста.

Маріуполь стане першим містом, з якого розпочнеться всеукраїнська ініціатива «Міста солідарності». Наразі ведеться робота із визначення переліку наступних міст, де відзначатимуться кращі практики із захисту внутрішньо переміщених осіб.

Більш детальну інформацію можна буде знайти на нашому сайті: http://unhcr.org.ua/uk/