Програма фінансової допомоги для внутрішньо переміщених осіб

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Уся допомога, що надається Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН / UNHCR), є БЕЗКОШТОВНОЮ.

У разі виявлення фактів зловживання чи вимог оплати за надання гуманітарної чи іншої допомоги від УВКБ ООН, просимо звертатись до місцевих правоохоронних органів.

    

 

Що це за програма?

Метою програми є підтримка осіб, які через конфлікт у Донецькій та Луганській областях були змушені  переїхати до інших регіонів України.  Програма Агентства ООН у справах біженців здійснюється у партнертстві із місцевими органами влади, зокрема  із місцевими  Департаментами соціального захисту населення. Департаменти надають допомогу внутрішньо переміщеним особам через управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.  

Де здійснюється програма?

Програма діє у Днвпропетровській та Запорізькій областях, а також у місті Маріуполі та Києві.

Зверніть увагу, що у м. Києві кількість отримувачів допомоги обмежена. В першу чергу виплати будуть призначені тим заявникам, які подавали документи на аналогічну програму Агентства в кінці 2014 року.

Хто може отримати допомогу?

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, яких взято на облік на території Дніпропетровської області з 1 листопада 2014 року, на території Запорізької області з 28 листопада 2014 року або в м.Маріуполі з 1 жовтня 2014 року та які належать до таких груп:

  • - Багатодітні сім‘ї (з трьома або більше дітьми);
  • - Особи з інвалідністю, пенсія яких складає нижче 1,5 прожиткових мінімумів (наразі 1 423,5    грн.) для осіб, які втратили працездатність;
  • - Батьки-одинаки;
  • - Вагітні жінки.

Програма не розповсюджується на тих  осіб, які вже отримують або отримували допомогу за іншими недержавними програмами фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб, такими як програма фінансової допомоги від Агентства ООН у справах біженців у 2014 році, тощо. 

Який розмір допомоги?

Допомога є одноразовою і становить 2 000 грн. на одну особу. У випадку багатодітних сімей та батьків-одинаків, сума допомоги нараховується на кожного члена сім’ї, який переїхав до Дніпропетровської області, Запорізької області або до м.Маріуполь. У випадку інвалідів та вагітних жінок, допомога надається в розмірі 2 000 грн. і обмежується лише особою заявником, тобто вона не поширюється на інших членів сім’ї.

Які документи необхідно надати для отримання допомоги?

Допомога нараховується на підставі письмової заяви представника сім’ї. Зразок заяви можна отримати у місці звернення за допомогою – місцевому органі соціального захисту населення. До заяви додаються копії наступних документів:

  • - Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (необхідно надати довідку для кожного із подружжя,  із зазначенням в ній дітей у випадку багатодітних сімей);
  • - Паспорт або документ, що посвідчує особу заявника;
  • - Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (особи, які відмовилися від присвоєння коду з релігійних переконань, мають подати лише паспорт);
  • - Банківські реквізити для перерахування фінансової допомоги;
  • - Документи, що підтверджують належність до однієї з чотирьох цільових груп, а саме:

а) для багатодітних сімей – свідоцтва про народження дітей;

б) для інвалідів – довідка про інвалідність та довідка з Пенсійного фонду про розмір пенсії за інвалідністю;

в) для батьків-одинаків – свідоцтво про народження дитини та/або свідоцтво про смерть одного з подружжя;

г) для вагітних жінок – медична довідка, що посвідчує вагітність. 

Куди та коли необхідно подати заяву та документи?

Заяву та документи необхідно надати до органу соціального захисту населення за місцем взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Очікується, що програма діятиме до кінця 2015 року. Однак, вона може закінчитися раніше, оскільки її тривалість визначається наявністю коштів. 

Коли буде здійснено виплату допомоги? 

Строки надання допомоги залежать від низки факторів, зокрема від кількості заяв та строків формування списків на виплати. В середньому, від подачі заяви та необхідних документів до зарахування коштів на рахунок проходить від 2 до 6 тижнів. 

Де можна отримати більше інформації?

Більше інформації можна отримати, звернувшись до місцевих органів соціального захисту населення, або зателефонувавши на гарячу лінію за номером 0800-30-77-11

У разі виникнення скарг щодо дій посадових осіб в рамках Програми, можна звертатися до керівника відповідного органу соціального захисту населення у відповідності до Закону України про звернення громадян. Також можна залишити скаргу, звернувшись на гарячу лінію 0800-30-77-11.  Результати розгляду звернення на гарячу лінію будуть повідомлені за встановленою процедурою.

Завантажити буклет про програму фінансової допомоги у Дніпропетровській області

Завантажити буклет про програму фінансової допомоги у Запорізькій області

Завантажити буклет про програму фінансової допомоги у м.Маріуполь

Завантажити буклет про програму фінансової допомоги у м.Київ

Більше про допомогу від УВКБ ООН у 2014-2015 роках